Freestyle snowboard

Freestyle snowboarding je specifickým druhem snowboardingu, který v současné době baví asi nejvíc. Důvod, proč to tak je, je vcelku jasný. Jde totiž o perfektní způsobe, jak ozvláštnit svou jízdu, vyburcovat se k lepším výkonům a zažít trochu adrenalinu. A správný freestyle snowboard tomuto zaměření na zábavu odpovídá naprosto perfektně.

Ale abychom si představili také, oč jde. Freestyle snowboarding je mistrovskou disciplínou klasického snowboardingu, protože kombinuje jízdu s akrobacií a triky. Svou příbuznost se skateboardy freestyle snowboard nezapře. Jediným rozdílem je, že snowboard potřebuje sníh. Při tomto druhu snowboardingu je potřeba, aby jezdec měl skvěle zvládnutou techniku jízdy a dokázal snowboard dobře ovládat. Jednotlivé triky totiž vyžadují vysokou míru obratnosti, pohotovosti a především zkušenost.

Freestyle snowboard je nejlépe vhodný pro jízdu v takzvaných snowparcích, které jsou vybeveny různými prvky, které usnadňují provádění triků. Dominantní bývá U rampa, která se stává také nejčastějším místem prvních krůčků při freestylu. Nejdříve se tedy hodí sledovat ostřílené jezdce a jejich triky. Není cílem dělat to, co oni, ale postupně zkoušet složitější prvky a učit se. Freestyle jezdci museli stejným procesem projít také a výsledky tohoto snažení se dostavily. Snowboard je o zábavě, ale překračování svých limitů má také něco do sebe. Myslete však na to, že je potřeba mít kvalitní vybavení uzpůsobené k těmto trikům. Důležitá je především odolnost a váha, která je později opravdu znát. Vybírejte proto lehčí prkna a dbejte na kvalitu

Hlavní je, aby Vás výbava nezradila a naopak podržela. Promyšlené vázání, lehká váha či specifické materiály: to vše dělá freestyle snowboard tím, čím je. Nebojte se tedy ptát a zkoušet, protože najít ideální model může sice trvat delší dobu, pokud se Vám to však povede, získáte univerzální nástroj a snowboard, který Vás jednoduše bude bavit.Comments are closed.

This entry was posted on 3.6.2013 and is filed under Nezařazené. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.