Snowparky v ČR

Jste snowboardista či snowboardistka a nevíte, kam byste ať už sami anebo s partou kamarádů vyrazili za snowboardingem tak, abyste se nestřetávali s lyžaři a nemuseli stát dlouhé fronty u vleků? Chcete od snowboardingu něco více než jen sjíždění kopců?

Podívejme se nyní v krátkosti na to, kam můžete za snowboardingem vyrazit a jaké atrakce Vás na daných místech čekají.

V rámci Krkonoš by se Vám mohl líbit Vehicle Snowpark Horní Mísečky, který nabízí sportovní snowboardingové vyžití nejen pokročilým jezdcům a skokanům, ale i začátečníkům. Snowpark v Horních Mísečkách disponuje svým vlastním vlekem a je oddělen od lyžařských tratí.

Rovněž v rámci Krkonoš, tentokrát ovšem v Herlíkovicích si můžete užít skokanský snowpark Xray Kamikaze snowpark, kde najdete celou řadu překážek a skoků, z nichž nejvyšší má 10 m. Stejně jako většina snowparků nabídne i tento svůj vlastní vlek.

Zamíříme-li od Herlíkovic do hlavního turistického centra krkonošských hor, Špindlerova Mlýna, můžeme navštívit Billabong snowpark Svatý Petr. Dostanete se k němu z černé nebo červené lyžařské sjezdovky, která se snowparkem sousedí. Největší překážka tohoto snowparku má plných 15 m. Snowpark na Svatém Petru nabízí rovněž jednu ze dvou U ramp v České republice. Denní skipas Vás tu přijde na 700 Kč.

Pokud byste hledali ten nejdelší snowpark v naší republice, rozjeďte se do Pece pod Sněžkou. Zdejší snowpark najdete na sjezdovce Javor. Kromě fenomenální délky a několika skoků a překážek se tato sjezdovka pyšní také nočním osvětlením.

Opustíme-li naše největší pohoří, novinkou mezi snowparky je ten na Ještědu poblíž města Liberec. Výhodou tohoto parku je jeho rozdělení na tři různé linie: pro začátečníky, středně pokročilé a pokročilé.Comments are closed.

This entry was posted on 13.1.2012 and is filed under Nezařazené. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.